1. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 16.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. Czwartek różaniec w int. powołań prowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD

W piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. W naszym kościele będzie spowiadać w czwartek i piątek od 16.00-17.00.

3.. W piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Nowenna do św. Faustyny i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.

4. Od poniedziałku do niedzieli w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

5. Od 26.09 trwa nowenna do św. s. Faustyny potrwa ona do 04.10 W miesiącu październiku zapraszamy piętnaście minut przed nabożeństwem różańcowym. W Sobotę wspomnienie św. s. Faustyny serdecznie zapraszamy na Mszę św. na godz. 7.00

5. We wtorek spotkanie dla Grupy Miłosierdzia Bożego odbędzie po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

6. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy z dziesiątką Różańca św.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taizé na godz. 19.00 zapraszamy młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży.

9. Spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.

10.Zapraszamy do nabycia naszego parafialnego kalendarza w cenie 5zł. Dochód przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza

11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.

12. W sobotę o 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci M. Bożej. Modlić się będziemy wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci

13. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem

14. Uczestników pielgrzymki do Barda Śl. Powiadamiamy, że wyjazd nastąpi w sobotę o godz. z 9.00 Dworca PKS. Koszt pielgrzymki 10 zł

15. Pielgrzymka śladami bł. Jana Pawła II jest odwołana.

16. W czwartek 10.10 uczniowie RST wraz z katechetami i wychowawcami udają się do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Szkół im. Jana Pawła II. Prosimy o modlitwę w int. naszej szkoły i w intencji naszych uczniów.

17 W najbliższą Niedzielę o godz. 11.30 w naszym kościele odbędzie się dziękczynienie za tegoroczne plony i urodzaje. O oprawę tej uroczystości zatroszczy się zespół " Dankowianie" z Dankowa k/ Oświęcimia. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

18.Zapraszamy do odwiedzin naszej strony parafialnej. Adres naszej strony www.parafiapolanica.pl serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej strony.

19. Dziś nasz ks. Michał obchodzi swoje święto imieniny, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Niech Maryja Matka Kapłanów ma go w szczególnej opiece a św. Michał ochrania przed wszelkim złem.

20. W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Wsparcie ofiarom wojny w Syrii wyrazimy poprzez ogólnopolską modlitwę w niedzielę 6 października br. oraz zbiórkę do puszek w kościołach naszej diecezji.

 

f