1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W środę o godz. 9.00 w rocznicę wybrania naszego Rodaka na Stolicę Piotrową zapraszamy do naszego kościoła Wszystkich na Mszę św. z udziałem Kleryckiego Zespołu Muzycznego naszego Świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.
2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! Po Mszy św. oraz na ulicach naszego miasta możemy złożyć ofiarę do puszek.
3. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych w trudnej pracy nauczycielskiej i wychowawczej.
4. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 16.30.  Wszystkich serdecznie zapraszamy!
6. Od poniedziałku do niedzieli w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
7. W wtorek spotkanie dla Grupy Miłosierdzia Bożego odbędzie po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
8. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy.
9. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy także chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taizé na godz. 19.00 zapraszamy młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży.
11. W zakrystii są już do nabycia nasze parafialne kalendarze w cenie 5zł. Dochód przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza
12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
13. Gazety: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem
14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
15. Zapraszamy do odwiedzin naszej strony parafialnej. Adres naszej strony www.parafiapolanica.pl
16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    15 X – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
•    16 X – Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
•    17 X – Święty Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń Świętego Jana Ewangelisty i następca Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

f