1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Pochylaliśmy się nad nauczaniem Soboru i Katechizmu Kościoła Katolickiego, medytowaliśmy nad prawdami zawartymi w naszym Credo – wyznaniu wiary. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
4. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą.
5. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
6. We wtorek o 16.15 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
7. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize, zaś o 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
11. Gospodarz: Przemysław Rozenek i Villa Polanica serdecznie zapraszają Państwa wraz z małymi i dużymi dziećmi na mikołajkowo-świąteczną edycję Krakowskiego Salonu Poezji w Polanicy Zdroju, w dniu 08 XII 2013 r. o godz. 13.00. Oprawę muzyczną będą stanowiły zespoły dziecięco-młodzieżowe. Bilety można nabyć w Villi Polanica przy ul. Matuszewskiego.
12. Od pierwszej Niedzieli Adwentu będzie wystawione „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z     biedniejszej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą,     można też dołączyć słodycze, czy przybory szkolne. Na Aniołu napisane będą potrzeby dziecka.  Prosimy na paczce     podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego     dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.
13. Tradycyjnie w naszej parafii będzie zorganizowany św.  Mikołaj w dniu 2 grudnia o godz. 17.45 dla grup działających przy parafii. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się  Klubie Seniora przy ulicy Lipowej 7 na parterze. W tym roku organizacją zajmuje się tym Towarzystwo Przyjaciół WSD. Na spotkanie z Mikołajem przygotowujemy paczki za 20 zł. W programie spotkania wystąpi  Zespół Ludowy "Marzenie Gminy Kłodzka” z Żelazna. Osoby     zainteresowane proszone są o zapisywanie się w zakrystii.
14. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Prosimy dzieci, by przygotowały na Roraty lampiony. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

f