1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

2. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.
3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w zakrystii w cenie 5 zł za małą świecę i 12 zł. za dużą.
4. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
5. Jutro o godz. 17.45 do Klubu Seniora na ulicy Lipowej 7, tradycyjnie zapraszamy grupy działające przy parafii na tradycyjną uroczystość mikołajkową. W tym roku organizuje ją  Towarzystwo Przyjaciół WSD. Na spotkanie z Mikołajem przygotowujemy paczki za 20 zł. W programie spotkania; Zespół Ludowy "Marzenie Gminy Kłodzka". Spotkanie z Mikołajem i wzajemne obdarowywanie się. Osoby     zainteresowane proszone są o zapisywanie się w zakrystii.
6. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
7. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W trym tygodniu przypadają: I-y czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do Spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
9. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Mikołajowe dla ministrantów i lektorów.
10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize.
11. W piątek, 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa.  Tego dnia św. Mikołaj o 14.00 odwiedzi pacjentów w tut.  Szpitalu, po wieczornej Mszy św. obdaruje dzieci uczęszczające na Roraty.
12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
13. Od dzisiaj będzie wystawione „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Każdy Aniołek zawieszony na tym drzewku oznacza jedno dziecko z     biedniejszej rodziny. Możemy te dzieci wesprzeć, przede wszystkim odzieżą,     można też dołączyć słodycze, czy przybory szkolne. Na Aniołku napisane są potrzeby dziecka.  Prosimy na paczce     podawać numer Aniołka, by ten dar serca mógł dotrzeć do odpowiedniego     dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.
14. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Opłatki też rozniosą po rodzinach przedstawiciele Rodziny Radia Maryja, upoważnione przez parafię. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na potrzemy parafii, konkretnie na zakup oleju opałowego w celu ogrzewania kościoła. Serdecznie dziękujemy.
15. Gospodarz: Przemysław Rozenek i Villa Polanica serdecznie zapraszają Państwa wraz z małymi i dużymi dziećmi na mikołajkowo-świąteczną edycję Krakowskiego Salonu Poezji w Polanicy Zdroju, w dniu 08 XII 2013 r. o godz. 13.00. Oprawę muzyczną będą stanowiły zespoły dziecięco-młodzieżowe. Bilety można nabyć w Villi Polanica przy ul. Matuszewskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu w dziejach Kościoła
4 XII – św. Barbara – patronka górników, hutników i bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać ich Bożej Opatrzności – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
7 XII – św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła, którego nauczanie miało tak wielki wpływ na św. Augustyna, że się nawrócił