1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu.
2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.
3.    Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
4. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone; tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Kapłanami będą służyli spowiedzią podczas wieczornych Mszy św. o godz. 17.00.
5. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
6. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
7. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
8. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.. 30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
9. W środę o godz. 18.00 spotkanie grupy Taize.
10. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
11. W piątek o 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
13. Prosimy paczki z Adwentowego Drzewka Dobroci przynieść do 18 grudnia. Nie zapominajmy zaznaczyć numer aniołka, by dar mógł trafić do odpowiedniego dziecka. Serdecznie dziękujemy za dar i dobroć serca.
14. W przedsionku kościoła są do nabycia opłatki na stół wigilijny, świece na stół wigilijny i kalendarze na Nowy Rok.
15. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza wszystkie dzieci, rodziców, parafian, gości i kuracjuszy na Świąteczne Kolędy w naszym Kościele. Kolędowanie rozpocznie się 29 grudnia  po Mszy św. o godz. 11.30.  Koncercie Kolęd i pastorałek wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 2 i młodzież Gimnazjalna  więcej inf. na plakatach.
16. Dzisiaj skauci działający przy naszej parafii będą kwestować przy kościele sprzedając świąteczne wypieki. Złożone dla nich ofiary przeznaczone będą na organizację zimowiska.
17. 24 grudnia od godz. 10 00 Skauci Europy i Koło Skautów będą roznosić Światełko Pokoju przywiezione z Betlejem miejsca narodzin Jezusa.