1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego. Liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali,  Józef i Maryja w związku z przyjęciem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie.
2. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz.17.00. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać.
3. W najbliższa¹ Środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono bowiem przypominać nam o potrzebie życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym, lecz przede wszystkim w naszych rodzinach, zakładach pracy i wreszcie w naszym sercu.. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będą w następującym porządku: 8.30, 10.00, 11.30-, 17.00. Nie będzie Mszy o godz. 7.00.
4. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Rozpocznijmy zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy czwartek zapraszamy Towarzystwo Przyjaciół WSD na godz. 16 30 na adoracje w int. powołań a po niej na Mszę św. w int. powołań. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17 00. Wcześniej o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.16.00 – 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa. Zaś w sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi.. O godz. 16.30 nabożeństwo maryjne. Modlić się będziemy wraz z grupą Apostolstwa Dobrej śmierci.
6. Zachęcamy również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjść Komunie św. Będziemy ich odwiedzać w każdą pierwszą sobota miesiąca. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
7. W okresie zimowym od stycznia do marca nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
8. W czasie kolędy nie będzie spotkań z grupami parafialnymi.
9. W  Środę o 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
10. Kancelaria patafiana czynna będzie w Środę i sobotę od 16.00-17.00, w sobotę w tych samych godzinach czynna będzie biblioteka parafialna.
11. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
12. Dziś o godz. 11 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.2 zaśpiewają kolędy-  zapraszamy do wspólnego rodzinnego Kolędowania.

Plan Kolędy
PONIEDZIAŁEK (30 12)