1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
2. W naszej parafii gościmy ks. Jana Zająca z Chodorowa na Ukrainie. Pragniemy swoją ofiarą złożoną podczas Mszy św. na tacę wesprzeć dzieło remontu dachu kościoła parafialnego w Chodorowie.
3. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Misje. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu.
4. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.
5. W czasie kolędy nie będzie spotkań z grupami parafialnymi.
6. W  środę o 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
7. Kancelaria parafialna czynna będzie w  środę i sobotę od 16.00-17.00, w sobotę w tych samych godzinach czynna będzie biblioteka parafialna.
8. W sobotę zapraszamy o godz. 8.30 na Godzinki o Najśw. Maryi Pannie, Na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy wraz z Kołem Rodziny Radia Maryja.
9. Kolęda w tym tygodniu będzie na następujących ulicach:

PONIEDZIAŁEK (6 01)
ks.Marcin: Bystrzycka  37-75 nieparzyste ks.Michał: 38-50 parzyste
WTOREK (7 01)
ks.Marcin: Łąkowa 1, 3, ks.Michał: 5, 2-10
ŚRODA (8 01)
ks.Marcin: Traugutta ks.Michał: Al. Róż,  Łąkowa 7,
CZWARTEK (9 01)
ks.Marcin: Łąkowa 11, 13, ks.Michał: 15, 17  
PIĄTEK (10 01)
ks.Marcin: Łąkowa 19, 21 ks.Michał: 25, Matuszewskiego.
SOBOTA  (11 01)
ks.Marcin: Akacjowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Różana ks.Michał: Fabryczna 4-10
NIEDZIELA (12 01)
ks.Marcin: Fabryczna 1-3 Kochanowskiego ks.Michał: Rybna, Spacerowa, Hutnicza


f