1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.
2. Liturgia tego tygodnia nie proponuje nam wspomnienia żadnego świętego, ale przecież zawsze możemy medytować nad życiem tych, których bardziej czcimy, lub też szukać wiadomości na temat tych, których jeszcze nie znamy. Niech w rozpoczynającym się tygodniu towarzyszy nam natchnienie Ducha Świętego.
3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego
4. Z racji ferii zimowych nie będzie spotkań z grupami parafialnymi.
5. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny.
6. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.. 30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
8. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 16.30. Modlić się będziemy wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.
9. W naszej parafii organizowana jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę w dniu 28 III. Jeśli ktoś z młodzieży maturalnej pragnąłby wziąć udział w niej prosimy o zapisywanie się do ks. Marcina.
10. Nasze Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Nieustającej pomocy wzbogaciło się o dwie cenne relikwie: ornat, w którym odprawiał Msż św. Bł. Jan Paweł II. Jan Paweł II docenił znaczenie gotyckiego kościoła św. Idziego na w Bardejowie na Słowacji i w liście apostolskim w listopadzie 2000 r. wyniósł go do godności bazyliki mniejszej. W dowód wdzięczności wierni ufundowali Ojcu św. zielony ornat z herbem papieskim, o czym świadczy napis umieszczony na stule i w górnej części ornatu. Ówczesny Sekretarz osobisty Ojca Świętego ks prałat Mieczysław Mokrzycki , obecnie Arcybiskup Metropolita Lwowski w załączonym Certyfikacie, wydanym przez SEGRETERIA PARTICOLARE DI SUA SANTITA, pismem sporządzonym w Castel Gandolfo w dniu 2001-08-31  zaświadcza, że: „Ojciec św. Jan Paweł II odprawił Mszę św. w swojej kaplicy prywatnej w tym zielonym ornacie z  papieskim herbem”. Ornat znalazł się w posiadaniu ks. Jana Zająca, ówczesnego proboszcza w Chorostkowie, k. Tarnopola. Ks. Ja Zając, obecnie proboszcz w Chodorowie, pow. Żydaczów na Ukrainie  w dniu 15 lutego 2014 r. jako dar wdzięczności za okazywaną mu pomoc przekazał  go do tut. Sanktuarium Najświętszej Matyi Panny Nieustającej Pomocy. Serdecznie Mu za to dziękujemy. Ornat umieszczony jest w gablocie zawieszonej po prawej stronie ołtarza św. Antoniego.  
Drugą relikwią są relikwie i-go stopnia Świętej Sisostry Faustyny Kowalskiej, Apostłki Miłosierdzia Bożego. Na prośbę ks. proboszcza i wiernych Siostra Generalna Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik przyznała je do naszego Sanktuarium. W najbliższy piątek delegacja Pań z Grupy Miłosierdzia Bożego uda się do Krakowa-Łagiewnik po te relikwie. Umieszczone zostaną na tabernakulum przy bocznym ołtarzu św. Krzyża. Uroczyste wniesienie relikwii nastąpi w sobotę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
11. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na wsparcie Ukrainy.f