1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy Nowennę przed Kanonizacją Bł. Jana Pawła II.
2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: o godz.. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd posypania głów popiołem.
3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek postny do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30. Modlić się będziemy w tej intencji wraz z grupą Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium.
5. W pierwszy piątek miesiąca, zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 15.45 – zmiana tajemnic różańcowych,, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek  w godz. 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.  A ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00, i    dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
6. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 16.00.
7. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na zakup kwiatów do Bożego Grobu
8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
9. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7.30 – 16.50, natomiast w Niedzielę od 12.30 – 16.50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia
10. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
11. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
12. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
13. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize, zaś o 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
15. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 z naszego kościoła transmitowana na cały świat Msza św. przez TVP Polonia. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci, młodzież, wiernych i gości kuracjuszy. Jeśli mamy kogoś za granicą możemy się im pokazać. Z racji transmisji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, ponieważ trzeba ustawić sprzęt. Intencja  mszalna z godz. 11.30 odprawiona będzie o godz. 13.00.
16. W piątek do naszej parafii zostały przywiezione relikwie I-go stopnia ( kawałeczek kości) św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia Bożego. Niech Jezus Miłosierny za Jej wstawiennictwem rozlewa zdroje Miłosierdzia w naszych sercach. Szczegóły z pielgrzymki do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego umieszczone są we Wniebowziętej i na stronie internetowej: www.parafiapolanica.pl
17. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza, który był drugim z sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Żywo interesował się sprawami publicznymi, a ojciec upatrywał w nim swego następcę i wdrażał go powoli do współrządzenia. Niestety, w wieku 26 lat zmarł na gruźlicę. Jego kult szybko rozszerzył się na terenach Rzeczypospolitej.


f