1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania i uporządkowania różnych dziedzin naszego życia. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego. W ten sposób czas Wielkiego Postu stanie się nie tylko czasem przemiany naszego własnego życia, ale też zbliżania się do naszych bliskich, zacieśniania więzi rodzinnych.
2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. I Nowenną przed kanonizacją Ojca św. Jana Pawła II. 5. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami  
3. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
4. Od 12 do 14 marca w naszej parafii będą trwały rekolekcje szkolne. Szczegółowy plan rekolekcji podany jest na plakatach i w naszej gazetce parafialnej.
5. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
6. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize, zaś o 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
9. W sobotę o godzinie 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godzinie 9:00 Msza Święta i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
11. Gościmy w naszej parafii Telewizję Polonia.  O godz. 13.00 z naszego kościoła transmitowana będzie Msza św. na cały świt. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Intencja tej Mszy św.  odprawiona będzie o godz. 13.00.
12. Wychodząc naprzeciw prośbom wiernych o założenie dywaników na siedzenia w ławkach informujemy wiernych, że takie dywaniki zostały zamówione w Częstochowie. Koszt zakupu wynosi 8.000 zł.  W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły u ks. Marcina.
14. W okresie Wielkiego Postu w liturgii skupiamy się na wezwaniu do nawrócenia i medytacji wydarzeń z życia Pana Jezusa, dlatego Kościół nie proponuje w tym czasie żadnych wspomnień świętych z nielicznymi wyjątkami.

f