1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…” Nasze ofiary mają wspomóc misjonarzy; możemy je złożyć w przyszłą niedzielę do puszek
3. Trwa okres Wielkiego Postu. W minionym tygodniu dzieci i młodzież przeżyły swoje rekolekcje szkolne. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Drogi Krzyżowa  jest  w piątek: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
4. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami .
5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom oraz Siostrom Józefitkom składamy najserdeczniejsze życzenia: łask Bożych i opieki św. Patrona.
6. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
7. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
8. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
9. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize, zaś o 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. Zapisy i ks. Marcina.
13. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II są proszone o wpłacenie kolejnej raty.
14. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Siostry św. Józefa zapraszają wszystkich parafian i kuracjuszy do kupowani ozdób wielkanocnych i karteczek. Kiermasz będzie w przyszłą niedziele przed kościołem.
15. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta „Koło Kłodzkie” zaprasza na sztukę Karola Wojtyły „Brat Naszego Boga” w  reżyserii Artura Dziurmana  w dniu 11 kwietnia o godz. 19.30 do Teatru Zdrojowego. Sztuka wystawiona będzie przez aktorów „Sceny Moliere” z Krakowa. Główną rolę w obsadzie 20 osobowej odgrywa Pan Maciej Jackowski. Cena biletu – cegiełki 30 zł.
16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy
17. W niedzielę 30.03.2014 po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
18. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

f