1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.
3. Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o godz.16.00, i dla dorosłych po  Mszy św. wieczornej. Zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedzielę o godz. 16.00. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu
4. Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.
5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych prosimy o przyjście na spotkanie dzisiaj o godz. 18.00  
6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będę za dwa tygodnie, w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ojciec Radosław Zięzio, przeor klasztoru Ojców Sercanów na Sokołówce.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
8. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
9. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
10. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16. 45 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
11. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
12. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize.
13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
14. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
15. W piątek młodzież maturalna z ks. Marcinem uda się na pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze trzy wole miejsca. Serdecznie zapraszamy.
16. W sobotę organizowana jest pielgrzymka do katedry świdnickiej., z okazji 10-lecia powstania diecezji. O godz. 11.00 Mszę św, odprawi nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Celestino Miliore. Zapraszamy wiernych, Siostry zakonne oraz grupy działające przy parafii. Zapisy są w zakrystii po Mszy św. Wyjazd nastąpi w sobotę 29 III o godz. 9.00 z dworca PKS.
17. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na Misje. Serdecznie dziękujemy.
18. Niech w obronie świętości życia wspomaga nas również Boże błogosławieństwo.

f