1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.
2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu poprzez rekolekcje. Rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Skorzystajmy ze spowiedzi św. rekolekcyjnej.  Nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Do Komunii św. w święta możemy przystępować również dłużej po spowiedzi, bylebyśmy nie popełnili grzechu ciężkiego. Grzechy lekkie, czyli takie, które zostały popełnione nie w pełni świadomie lub też ich materia nie obejmuje rzeczy ważnych, są gładzone podczas aktu pokuty na początku Mszy św., o ile z wiarą i pokorą stajemy w prawdzie wobec Boga.
3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. za kapłanów. Nie zapominajmy o tym wielkim darze, jakim jest Eucharystia, szczególnie w tych dniach, gdy zbliżamy się do celebracji tajemnicy jej ustanowienia w Wielki Czwartek. Jak też prośmy z ufności i z pokorą za tych, którzy ją dla nas sprawują: za kapłanów. Módlmy się o świętość ich życia, aby ich świadectwo pociągało wielu młodych, zwłaszcza z naszej parafii do pójścia w ich ślady.
4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. W piątek o 15.45 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla dorosłych. Okazja do Spowiedzi w czwartek i piątek od 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
6. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
7. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.
8. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
9. We wtorek o 16.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny, po Mszy św. spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
10. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy.
11. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów, na to spotkanie zapraszamy także wszystkich chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami.
12. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taize, zaś o 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży.
13. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II są proszone o wpłacenie kolejnej raty.
14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
15. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem


f