1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.
2. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafii Ojca Radosława Zięzio, przeora klasztoru Ojców Sercanów na Sokołówce. Rekolekcje  trwały będą do środy włącznie. Nauki głoszone będą w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy św. rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 19.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
Wtorek będzie dniem Spowiedzi, przyjadą księża z innych parafii. Spowiadać będziemy rano od 8.00-9.30 i wieczorem od 18.00-19.30. Nie odkładajmy Spowiedzi św. na ostatnie dni przedświąteczne.
3. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątek odprawiona będzie tylko jedna Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej przejdziemy ulicami naszego miasta na wzgórze Marii. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz 16.00. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone będą na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
4. Od poniedziałku do środy w czasie rekolekcji adoracja od 10.00 do 18.50 Od czwartku do soboty adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, oczywiście w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
5. We wtorek o 18.30 przed Mszą św. Litania do św. s. Faustyny.
6. W środę o 18.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego..
7. W czwartek o gdz. 17.30 wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów na ministrantów. A o godz. 18.00 spotkanie dla magistratów i lektorów.
8. W piątek ze względu na Drogę Krzyżową ulicami miast nie będzie spotkań z grupami.
9. W sobotę o godz. 8.30 Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP, Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
11. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
12. Władze Miasta serdecznie zapraszają mieszkańców poszczególnych obwodów Polanicy-Zdroju na spotkanie. Uczestniczą w tych spotkaniach Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej i radni w danym obwodzie. Najbliższe spotkania będą: dla Obwodu I ósmego kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Edukator; dla II Obwodu – 9 kwietnia o godz. 17.00  w Szkole Podstawowej Nr 2; dla III Obwodu – 10 kwietnia o godz. 17.00 w Gimnazjum.
13. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Wilna proszone są o wpłacenie całości na wyjazd.
14. Liturgia tego tygodnia koncentruje nas na przygotowaniu do wydarzeń paschalnych, dlatego też nie obchodzimy w tym czasie żadnych wspomnień czy świąt świętych.

f