1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Wprowadza nas ona w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
2. Po południu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale, połączone z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj po południu od godz. 16.00 będzie okazja do Spowiedzi św. Także w Wielki Wtorek i Wielką Środę spowiadać będziemy w godzinach od 16.00-17.00. W Wielki Czwartek spowiadać nie będziemy.
3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.  
4. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem.
5. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Rozprowadzane przez  „Caritas”, z których dochód przeznaczony będzie na dzieci biedne. Cena 1 świecy 5 zł.
6. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Nim Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku Liturgicznego Trzy Dni paschalne rozpoczynają się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię Paschalną a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Rano księża wyjeżdżają do Katedry świdnickiej, gdzie uczestniczyć będą we Mszy św., podczas której biskup poświęci Oleje święte. O godz. 19.00 w naszym kościele odprawiona będzie koncelebrowana Msza św., a po niej nastąpi adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji do godz. 22.00


Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
Rano od godz. 7.00 do 18.30 adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji. O godzinie 8.00 zapraszamy na modlitwę Liturgią Godzin – tzw. Ciemna Jutrznia. O godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O godz. 19.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, podczas której nastąpi obrzęd adoracji Krzyża i Komunia św. Po nich nastąpi adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00 oraz rozpoczniemy 9-cio dniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Młodzież przeprowadzi adorację Krzyża o godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: spożywamy jeden posiłek bezmięsny do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem.


Wigilia Paschalna.
Adoracja Pana Jezusa przy Bożym grobie od godz., 7.00 do 18.30. O godzinie 8.00 zapraszamy na modlitwę Liturgią Godzin – tzw. Ciemna Jutrznia. O godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wzięcia udziału w adoracji grupy parafialne. Prosimy też rodziców, by przy poświęceniu pokarmów prowadzili swoje dzieci do Krzyża i Bożego Grobu. Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 15.00 – co pół godziny. O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Mszy Św. Wigilii Wielkanocnej bardzo uroczyście. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę św. świec.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Rano o godz. 6.00 odbędzie się Procesja Rezurekcyjna, po niej Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, byśmy mogli spokojnie, w gronie rodzinnym spożyć śniadanie wielkanocne. Po południu o godz. 16.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysty obchód Triduum Paschalnego zakończymy Nieszporami Chrzcielnymi o 16.30.


Poniedziałek Wielkanocny
Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożymy na nasze Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
Plan adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek przez Róże Żywego Różańca.
Godz. 8.00 – 9.00   -  Róża Matki Bożej Bolesnej
9.00 – 10.00  - Róża Św. Jacka
10.00 – 11.00 – Róża Św. Katarzyny
11.00  - 12.00 – Róża Niepokalanego Poczęcia
12.00 – 13.00 – Róża Miłosierdzia Bożego
13.00 – 14.00 – Różą Aniołów Stróżów
14.00 – 15.00 – Zgromadzenia zakonne z parafii
15.00 – 16.00 – Róża Matki Boskiej Fatimskiej
16.00 – 17.00 – Róża Św. Antoniego
Sobotni plan adoracji Najświętszego Sakramentu:
Godz. 7.00 - 8.00 - Grupa Bożego Miłosierdzia
9.00 - 10.30 - Koło Radia Maryja
11.00 - 12.00 - Skauci Europy
Wszystkich zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w cichości ducha – wieczorem od Wielkiego Czwartku  do Wielkiej Soboty.
7. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.
8. Pielgrzymka do Wilna odbędzie się 27.04 o godz. 21.00 z PKS w Polanicy. Serdecznie zapraszamy mamy jeszcze wolne miejsca.
9. W Niedzielę Wielkanocną (20.04) o godz. 19.00 Polanica zaprasza do kościoła pw. WNMP na pierwszy tegoroczny koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. W programie: Msza łacińska Des - dur S. Moniuszki. Wystąpią Joanna Moskowicz (sopran), Magdalena Kulig (alt), Mateusz Myrlak (tenor), Makarij Pihura (bas), Zuzanna Bator (organy) oraz Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.

f