1. Obchodzimy dziś Niedziele zwaną Niedzielą Miłosierdzia.
2. Cały kościół raduje się dzisiaj z wyniesienia na ołtarze Błogosławionych: Jana Pawła II i Jana Pawła XXIII.
3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. W przyszłą Niedziele po każdej Mszy złożymy ofiarę do puszek na Caritas Świdnicki.
4. Poniedziałek 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciech, patrona Polski.
5. 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
6. Wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie o godz. 16.30 będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystie i na majowym nabożeństwie. W soboty i niedziele zapraszamy na majówkę i Apel Jasnogórski, które odbędą się na Wzgórzu Marii, przy kapliczce o godz. 19.00.
7. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca - dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia półgodziny przed Mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych w piątek do południa.
8. A pierwsza sobotę miesiąca przypada uroczystość NMP, Królowej Polski. Tego dnia Mszę św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
9. Adoracja od poniedziałku do soboty od 7.00 - 16.50 a w Niedzielę od 12.30 - 16.50.
10. We wtorek o 16.30 Litania do św. s. Faustyny.
11. Przypominamy że wyjazd do Wilna jest 27 kwietnia o godz. 21.00 z PKS w Polanicy.

f