1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.
2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 16.30. Na Wzgórzu Marii odbywają się majówki w soboty i niedziele o godz. 19.00.
3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego i świętego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.
4. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach.
5. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
6. We wtorek o 16.15 zapraszamy na Litanię do św. s. Faustyny, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
7. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów
9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z grupą Taize, zaś o godz. 19.00 spotkanie z grupą Duszpasterstwa Młodzieży.
10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
11. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
12. Po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.

f