1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.
2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz 16.30. w soboty i niedziele majówka jest o godz. 18.00 na Wzgórzu Marii.  
3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Podczas wieczornej Mszy św.  modlić się będziemy w intencji naszych mam. Po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 złożą mamom życzenia. Do udziału zapraszamy serdecznie całe rodziny.
4. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.
5. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
6. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
8. Również w poniedziałek o godzinie 15:00 próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania
9. We wtorek o 16.15 zapraszamy na Litanię do św. s. Faustyny, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
10. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
11. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy na modlitwę członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego  w I-ą rocznicę powstania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce na plebanii.
12. W piątek o godz. 17,00 w Szczytnej będzie miał miejsce Sakrament Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej. Spowiedź św. dla młodzieży i ich rodzin odbędzie się w naszym parafialnym kościele w czwartek od godziny 16.00 do godziny 17.00.
13. 7 czerwca odbędzie się wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Zapisy i informacje u ks. Michała.
14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
15. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
16. Siostry Św. Józefa i wszyscy pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Polanicy Zdroju zapraszają wszystkich Parafian na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dnia I czerwca w godz. 13.0018.00 „ na boisku szkolnym przy ul. Kamiennej( obok kościoła). W ramach Festynu odbędą się występy Zespołów Muzycznych, Studio Tańca, Zumba, Pokaz Pierwszej Pomocy, Smaczne jedzenie i wiele innych atrakcji. Będzie także możliwość zwiedzania Ośrodka Dochód zebrany w czasie Festynu zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Szansa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy obejmuje opieką dzieci i młodzież    z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W skład Ośrodka wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy. Szczegółowy plan wywieszony jest w przedsionku kościoła. Wszystkim Siostrom Urszulankom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”.
•    29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi.


f