1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej.
3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej. PO Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej..
4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy Dziś będzie ono połączone z nabożeństwem dziękczynnym z racji święta dziękczynienia .
5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Nabożeństwo  w tej intencji będzie w naszym kościele o godz 16.30.  
6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 17.00. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe. Odwiedziny chorych w s0botę do południa.
7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym. Modlić się będziemy wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.
8. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
9. W poniedziałek o godz. 17:30 spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, a w czwartek o 17:45 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
10. We wtorek o 16.15 zapraszamy na Litanię do św. s. Faustyny, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
11. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
12. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie zapraszają na Mszę Świętą dziękczynna z okazji 15-lecia szkoły w piątek o godzinie 14:00. Po zakończonej Mszy odbędzie się Uroczysta Akademia w Teatrze Zdrojowym. Serdecznie zapraszamy.
13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
14. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
15. W sobotę grupa młodzieży wraz z ks. Michałem udaje się na pielgrzymkę do Lednicy. Prosimy wiernych o modlitwę o szczęśliwy dojazd i przyjazd. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla osób, które zapisały się na wyjazd na Lednice.
16. W przyszłą niedzielę, w Zesłanie Ducha Świętego odchodzić będziemy Jubileusz 40-lecia Kapłaństwa ks. Prałata, tut. proboszcza. Stąd Mszę św. o godz. 17.00 odprawi ks, Bp Adam Bałabuch wraz z Dostojnym Jubilatem i księżmi Dekanatu Polanica Zdrój. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa;
5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec

f