1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu.  Dzisiaj do naszej parafii przybędzie Biskup Pomocniczy Świdnicki Adam Bałabuch.  O godz. 17.00 odprawi Mszę św. w intencji Księdza Prałata z okazji 40 lecia Kapłaństwa. Przy tej okazji odbędzie spotkanie przed wizytacyjne. W tym roku w jesieni odbędzie się wizytacja pasterska w Dekanacie Polanica Zdrój. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.  
2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz.7.00, 10.00 i 17.00
3. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
5. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
6. We wtorek o 16.15 zapraszamy na Litanię do św. s. Faustyny, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
7. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.
9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie z grupą Taize, zaś o godz. 19.00 spotkanie z grupą Duszpasterstwa Młodzieży.
10. W sobotę o godz. 8.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęcia NMP połączone Litanią do świętego JPII o 9.00 Msza święta w int. dzieł skupionych wokół Radia Maryja, Adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej spotkanie u sióstr Boromeuszek.
11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
12. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron
11 VI – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych. W dniu św. Patrona księdza Prałata i wszystkich solenizantów polecamy gorącym modlitwom wiernych i składamy najserdeczniejsze życzenia..

f