1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy., która wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30
3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zaś w sam dzień uroczystości  główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 10.00 Będzie to Msza św. prymicyjna, którą odprawi ks. neoprezbiter Tomasz Możyński, były nasz praktykant. Pozostałe Msze o godz. 7.00, 8.30, po procesji ok. godz. 12.00, i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie pojazdów samochodowych. Zapraszamy kierowców. Procesja przejdzie  tradycyjnie ulicą Kamienną do 4 ołtarzy. Serdecznie zapraszamy Wszystkich także gości kuracjuszy. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, a szczególnie przedszkolaków. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
4. Od poniedziałku do soboty w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50, natomiast w Niedzielę od 12 30 - 16 50, w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
5. We wtorek o 16.15 zapraszamy na Litanię do św. s. Faustyny, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Grupą Miłosierdzia Bożego w salce na plebanii.
6. W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.
8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna
9. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
10. W przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii ks. Tomasz Krupnik by wygłosić kazania ewangelizacyjne  Po południu o godz. 15.00  wyświetlony zostanie film o Duchu  Św i Rekolekcjonistach: Enriku i Antonellim . po filmie krótka konferencja oraz Adoracja N. Sakramentu z modlitwami wstawienniczymi nad ludźmi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach (wspomnienie obowiązkowe).

f