1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
 2. Dlatego 1 września zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele dla dzieci o godz. 7.30, dla młodzieży o godz. 9.00, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi.
 3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 4. W czwartek przypada 1 września, a zatem 72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. O godz. 12.00 na naszym cmentarzu młodzież wszystkich szkół zapali znicze i złoży kwiaty na grobach żołnierzy, zaś o godz. 17.00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiadać będziemy w czwartek i piątek od godz. 16.00-17.00. W pierwszy piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszopiatkowe. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
 6. W naszych modlitwach w te dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.
 7. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
 9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
 10. We wtorek, 13 września o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza św. dla pielgrzymów, którzy byli z ks. Marcinem w Krakowie, Zakopanem i Żywcu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, którego męczeństwo wspominamy w tym dniu;
 • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe);
 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, Doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
f