OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 marca 2017 rok

 

1) Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2) Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.

3) Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego.

4) W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. W zakrystii można nabyć świece - paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na dzieci z niezamożnych rodzin.

5) Przez cały tydzień w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

6) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii na spotkanie zapraszamy ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów.

7) We wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

8) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9) W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Grupą Taize.

10) W najbliższy piątek Msza Święta wieczorna odprawiona będzie o godz. 16:00 (nie będzie Eucharystii o godz. 17:00). Po Mszy Świętej odbędzie Droga Krzyżowa przez deptak, ul. Owczą i Mariańską aż na Wzgórze Marii. Zapraszamy dzieci, młodzież, parafian, gości i kuracjuszy.

11) W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16:30.

12) W pierwszą sobotę miesiąca chorych odwiedzi ksiądz Damian od godz. 9:00.

13) W związku z peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej, która odbędzie się w dniach 24-28 maja br. i poprzedzonej rekolekcjami, tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostają przeniesione na miesiąc maj.

14) Przedświąteczna spowiedź odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach: 8:00-10:00 oraz 17:00-19:00.

15) W najbliższą niedzielę (2 kwietnia), po Mszy Świętej o godzinie 11:30, w Kościele, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

16) Również w przyszłą niedzielę w czasie Eucharystii o godz. 11:30 będzie śpiewał polanicki chór Bel Canto, po Mszy Świętej chór wykona krótki koncert pieśni pasyjnych.

17) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00. W sobotę czynna jest również w tych godzinach biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

18) Do nabycia (przed kościołem lub w zakrystii) prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Wniebowzięta.

19) Polećmy miłosierdziu Pana naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu do Pana odeszli nasi parafianie: Ryszard Talik, Zofia Popiel, Jadwiga Kosik. Wieczne odpoczywanie...

f