OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 kwietnia 2017 rok

 

1) Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2) Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 16:00 – dla dzieci, po Mszy Świętej wieczornej – dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

3) Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

4) Przez cały tydzień w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

5) W poniedziałek po wieczornej Eucharystii na spotkanie zapraszamy ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów.

6) We wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

7) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas nabożeństwa o godz. 16:30, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek o godz. 15:45 zmiana tajemnic różańcowych, o 16:00 droga krzyżowa dla dzieci, o 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z litanią do Serca Pana Jezusa, podczas którego będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 16:00 do godz. 17:00.

9) Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

10) W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Grupą Taize.

11) W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych przez ks. Andrzeja, od godz. 9:00.

12) W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie młodzież z grupy Duszpasterstwa Młodzieży.

13) W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę i Eucharystię wraz z Rodziną Radia Maryja; o godz. 8:30 wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz litania do Świętego Jana Pawła II, o 9:00 Eucharystia, po niej modlitwa różańcowa  oraz spotkanie formacyjne w salce katechetycznej na plebani.

14) Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii, odprawianej według porządku niedzielnego pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30 na procesję z palmami. Po Mszy św. udamy się do Teatru Zdrojowego, tam będą występy dzieci i odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i kartkę świąteczną.

15) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00. W sobotę czynna jest również biblioteka parafialna w godz. 16:00 – 17:00, do której serdecznie zapraszamy.

16) Do nabycia (przed kościołem lub w zakrystii) prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Wniebowzięta oraz wielkanocne paschaliki Caritasu.

17) Pozdrawiamy naszych parafian, gości i kuracjuszy. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości.

f