OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 kwietnia 2017 rok

 

1) Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza
w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

2) Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.

3) Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) We wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

5) We wtorek również o godz. 18:00 odbędzie się próba dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Eucharystii odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej.

7) W czwartek nie będzie spotkania z Grupą Taize. Tego dnia do naszej parafii przybędzie JE Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17:00, podczas której Ksiądz Biskup udzieli Bierzmowania młodzieży z Dekanatu Polanica–Zdrój. Spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków odbędzie się w środę od godz. 16:00-17:00.

8) W piątek po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, a na godz. 19:00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Grupą Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”.

Nasza parafia organizuje wyjazd na III Diecezjalną pielgrzymka do Sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II – Kraków-Łagiewniki w piątek 21 kwietnia. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00. W sobotę czynna jest również w tych godzinach biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

11) Do nabycia (przed kościołem lub w zakrystii) prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Wniebowzięta.

12) Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

13) Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy o godz. 16:30. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

f