OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 kwietnia 2017 rok

 

1) Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 16:30.

2) W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3) Przez cały tydzień w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii, w niedziele od sumy do wieczornej Mszy Świętej.

4) Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi.

5) Jutro również po wieczornej Eucharystii na spotkanie zapraszamy ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów.

6) We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Prosić będziemy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

7) Także we wtorek o 16:30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Siostry Faustyny z modlitwą do Świętego Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie modlitewne z grupą Miłosierdzia Bożego.

8) W środę o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 18:00 odbędzie się ostatnie spotkanie ministrantów z dekanatu Polanica – Zdrój przygotowujących się do promocji lektorskiej.

9) W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Grupą Taize.

10) W piątek o 16:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z grupą Duszpasterstwa Młodzieży.

11) W ostatnią sobotę miesiąca o 16:30 nabożeństwo z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

12) Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

13) W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

14) Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

15) Nasza parafia organizuje wyjazd do Świdnicy na koronację wizerunku Matki Bożej Świdnickiej w sobotę 13 maja. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.

16) Kancelaria parafialna czynna jest w środę i sobotę od godz. 16:00 do 17:00. W sobotę czynna jest również w tych godzinach biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy.

17) Do nabycia (przed kościołem lub w zakrystii) prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Wniebowzięta.

18) Polećmy miłosierdziu Pana naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu do Pana odeszli nasi parafianie: Zofia Markowska i Czesław Romanowski. Wieczne odpoczywanie...

f