Ogłoszenia duszpasterskie

17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. Także dzisiaj po Mszy Świętej – zgodnie z odezwą Biskupa Świdnickiego – zbiórka do puszek na rzecz Szkoły prowadzonej przez Caritas Diecezji Świdnickiej.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. W poniedziałek o godzinie 16:30 zapraszamy na spotkanie scholii dziecięcej, a po wieczornej Eucharystii na zbiórkę Służby Liturgicznej.

6. Seminarium Świdnickie zaprasza na wykład pt. Prawdziwe i fałszywe obrazy Ducha Świętego. Jak mówić i jak nie mówić o Bogu dzisiaj? Wykład odbędzie się jutro – 18 listopada o godzinie 17.00 w auli Świdnickiego Seminarium.

7. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16:30, a o 18:00 spotkanie Grupy Taize.

9. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie młodzieży, a w szczególności kandydatów do bierzmowania.

10. W piątek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godzinie 16:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16:30.

11. W piątek również wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Jej opiece polecamy naszych organistów – p. Mieczysław i p. Jacka, wypraszając dla nich obfitości Bożych łask.

12. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

13. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

15. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

16. Można także już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

17. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

 

 

f