Jak w każdej rodzinie świętuje się pierwszą rocznicę narodzin dziecka lub pierwszą rocznicę sakramentu małżeństwa, uczestnicząc we Mszy św. z błogosławieństwem, także i my, Rodzina Radia Maryja działająca w naszej parafii, dziękowaliśmy i radowaliśmy się z naszej pierwszej rocznicy.

 

Nasze „świętowanie” rozpoczęliśmy poświęceniem nowego ornatu ze znakiem naszego biura, na którym znajduje się wizerunek błogosławionego Jana Pawła II – patrona naszej Rodziny. Przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy za miniony rok, za to że powstało Koło Radia Maryja, ale także przepraszaliśmy za to co było złe i prosiliśmy o dalszą opiekę na następne lata. W modlitwie różańcowej i w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prosiliśmy o to, aby wraz z innymi grupami z parafii swoja działalnością z pomocą Maryi dawać świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa.

Centralną częścią jubileuszu była Masza Święta. W homilii ksiądz Marcin, opiekun biura, wskazał nam jak należy w naszym życiu iść z Matką Bożą droga miłości i prawdy do Jezusa. Również ksiądz Prałat dał świadectwo o Radiu Maryja. Po Mszy św. mieliśmy możliwość ucałowania relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Jubileusz zakończyliśmy wspólną agapą w salce na plebani wraz z księżmi.

Dziękujemy księdzu Marcinowi za opiekę nad naszym Biurem, za wspólne modlitwy i za pomoc organizacyjną, księdzu Prałatowi i księdzu Łukaszowi za wsparcie modlitewne oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w wspólnej modlitwie i radości.

Mamy nadzieje, że Biuro Radia Maryja będzie nadal rozwijać się oraz swoją działalnością pomagać wpierać katolickie media, które są pożyteczne dla współczesnego Polaka, bombardowanego natłokiem informacji. Radio Maryja i Telewizja Trwam przedstawiają zagadnienia wiary chrześcijańskiej oraz problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i społecznej nauki Kościoła katolickiego. Jednocześnie pragniemy skupiać na modlitwach liczne grono parafian i gości przebywających w naszym mieście.

Dziękujemy Panu Bogu za to, że w naszej parafii jest Biuro Radia Maryja, Matce Bożej i błogosławionemu Janowi Pawłowi II za wstawiennictwo i opiekę.

teks: Elżbieta Górecka

f