Kolejny ważny i szczęśliwy dzień dla naszego Biura Radia Maryja – mamy sztandar, który został wykonany w Częstochowie w rodzinnej firmie Jakóbczak. Na sztandarze widnieje twarz błogosławionego Jana Pawła II, patrona któremu oddaliśmy się opiece. Naszemu Patronowi było bliskie sercu Radio Maryja, które wspierał modlitwą.  Tak jak małe dzieci biegną do swojej mamy, aby podzielić się radością, tak i my udaliśmy się przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej, aby dziękować i dokonać poświęcenia naszego sztandaru oraz prosić o opiekę nad naszym biurem i Radiem Maryja.

 

W naszej Parafii jesteśmy najkrócej istniejącą grupą, a już posiadamy tak wiele – kronikę, logo na wyjazdy, znaczki identyfikacyjne oraz sztandar. Wszystko to jest naszą radością, ale nie przesłania nam najważniejszego – wspólnej modlitwy za Radio Maryja, Telewizję Trwam, wszystkie dzieła oraz za naszą Ojczyznę. Wszystko to wydarzyło się dzięki naszemu Opiekunowi Ks. Marcinowi Zawadzie, który był pomysłodawcą i ofiarował dar serca. Za wszystko dziękujemy, Bóg zapłać.

tekst: Elżbieta Górecka

f