W sobotę 21 września spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie porannej o godzinie 8.30, aby razem modlić się. Rozpoczęliśmy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Litanią do Błogosławionego Jan Pawła II przed Jego relikwiami. Centralną częścią była msza św., a po niej wystawienie Przenajświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

 

Była to wspólna comiesięczna modlitwa naszego Biura Radia Maryja, a w tą sobotę szczególna, bo w drugą rocznicę istnienia naszego biura. Modlitwą ogarnialiśmy Radio Maryja, Telewizję Trwam, dzieła powstałe przy RM, Kapłanów oraz seminarzystów z Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz o nowe powołania. Pamiętaliśmy w modlitwie również o naszej całej Parafii, Grupach Modlitewnych i o Ojczyźnie. Serce się radowało, bo było wielu wiernych modlących się razem z nami. Po zrobieniu zdjęcia pamiątkowego, był czas wspólnego spotkania z naszymi Kapłanami w salce na Plebani. Poczęstunek i rozmowy o teraźniejszości i przyszłości naszej Parafii oraz inne tematy umiliły nasze małe świętowanie.

Elżbieta Górecka

f