Muzyka w genialny sposób wyraża wszystko, co przeżywamy. Dlatego ma tak wiele różnych stylów i gatunków. W dodatku zmienia się w czasie, tak jakby każde pokolenie szukało nowego „brzmienia”, swojego „dźwięku”. Ponadto różne okazje wymagają różnorakiej muzyki. Jaki styl muzyczny pasuje do spotkań kościoła…? Jakie instrumenty, jakie rytmy i jakie słowa powinny brzmieć kiedy śpiewają chrześcijanie? Sposób, w jaki Bóg stworzył świat pokazuje, że kocha On różnorodność, pomysłowość i szczerość. Wszelkie instrumenty i pomysły muzyczne mogą być użyte, by śpiewać o Nim i dla Niego. Jeśli muzyka wyraża naszą wdzięczność i zachwyt, wtedy styl nie ma większego znaczenia! To z serca płynie wielbienie Boga...

Aby ułatwić doświadczenie Boga i lepsze przeżywanie Mszy św., w naszej parafii od trzech lat istnieje schola. Schola parafialna przez śpiew, ale i przez piękne świadectwo życia dzieci chce zmienić myślenie o Bogu i Mszy świętej. Bardzo często dzieci nie mają swojego miejsca na Mszy, nudzą się. Msza św. to szczyt życia Chrześcijańskiego, to najpiękniejsza modlitwa, to wreszcie spotkanie z żywym Bogiem. My Kapłani, a także dzieci ze scholi parafialnej i ich rodzice, zatroskani o parafię, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas od "0" do VI szkoły podstawowej do zasilenia szeregów scholi. W każdą sobotę o godz 10.00 spotykamy się na plebanii, ćwicząc nowe pieśni i utrwalając tradycyjne. Niech piękno liturgii będzie naszym wspólnym dziełem.

f