Bractwo Szkaplerza NMP

View the embedded image gallery online at:
"Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim nabożeństwem do Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz, który przyjąłem z rąk o. Sylwestra w dniu mojej Pierwszej Komunii św. noszę zawsze, a chociaż mieszkałem w cieniu kościoła parafialnego, wasz kościół na Górce był mi zawsze bardzo drogi. Wśród wielu nabożeństw, które urzekały mą dziecięcą duszę, najgorliwiej korzystałem z nowenny przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Był to czas wakacji, miesiąc lipiec. Dawniej nie wyjeżdżało się na wczasy, jak obecnie. Wakacje spędzałem w Wadowicach, więc nigdy do czasu mojego wyjazdu z Wadowic nie opuszczałem popołudniowych nabożeństw w czasie nowenny. Czasem trudno się było oderwać od kolegów, wyjść z orzeźwiających fal kochanej Skawy, ale melodyjny głos karmelitańskich dzwonów był taki mocny, taki przenikający do głębi duszy, więc szedłem. Tak, tak, mieszkałem obok kościoła parafialnego, ale wzrastałem w kościele św. Józefa". Wszystkich nas zachwyca życie i duchowość świętego Jana Pawła II. Każdy z nas chciałby choć trochę uszczknąć z biografii naszego wielkiego świętego. Świętego, który był sobą i pracował nad swoim charakterem. I dobrze, że tak jest. Dobrze, że potrzebujemy autorytetów i dodatkowych duchowych bodźców. Po to są święci. Mamy z nich brać przykład. Oni mają nas zachęcać do pracy i wymagania od siebie. Po przygotowaniach do kanonizacji, które trwały w parafii i w Domu Opieki „Arkadia” kilka miesięcy - modlitwie różańcowej, lekturze książki o Janie Pawle II, Nowennie przed kanonizacją - parafianie, podopieczni i personel „Arkadii” zapragnęli nosić ten święty znak na swoich piersiach. Naśladując świętego Jana Pawła II, pragniemy również i my poświęcić nasze życie Matce Bożej. Ona czeka na swoje dzieci i chce, by one prosiły swoją najlepszą Matkę. W odpowiedzi na potrzebę wiernych, gości, personeli i podopiecznych "Domu Opieki Arkadia" zostało zorganizowane przyjęcie nowych członków do Bractwa Szkaplerznego. Uroczyste nałożenie szkaplerzy nastąpiło w sobotę 17 maja, w Domu Opieki „Arkadia”, po Mszy świętej o godz. 11.30. Święty znak przyjęło dwadzieścia sześć osób. Dziękujemy wiernym za przyjęcia tego świętego znaku. Niech Matka Boża Szkaplerzna, którą od lat dziecięcych tak kochał święty Jan Paweł II, strzeże i prowadzi wszystkich do świętości.