Jak co roku na przełomie grudnia i stycznia odbyło się 35 Europejskie Spotkanie Młodzieży zorganizowane przez wspólnotę z Taizé pod hasłem: „Pielgrzymka zaufania przez ziemię”. Wzięło w nim udział ponad 40 tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków świata, z czego 12 tysięcy stanowili Polacy. Tym razem miejscem spotkania było Wieczne Miasto – Rzym. Jest ono szczególnie bliskie Polakom, gdyż w nim znajduje się siedziba Stolicy Apostolskiej. Tu również przez długie lata swojego pontyfikatu mieszkał i nauczał nasz ukochany Ojciec Święty - błogosławiony Jan Paweł II. Dlatego w tym spotkaniu nie mogło zabraknąć mieszkańców naszej parafii. Grupa młodych ludzi podjęła trud pielgrzymowania do Rzymu, aby uczestniczyć w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych, aby modlić się w wielkich bazylikach rzymskich, spotkać się z papieżem Benedyktem  XVI oraz uczestniczyć we Mszy przy grobie błogosławionego Jana Pawła II. Na spotkanie udaliśmy się wraz z młodymi z całej Kotliny Kłodzkiej – razem 160 osób. W czasie spotkanie mieszkaliśmy na terenie rzymskich parafii – niektórzy u rodzin, niektórzy w salkach parafialnych lub u sióstr zakonnych. Poza pogłębianiem swojej wiary w duchu Taizé mieliśmy możliwość zobaczenia najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Wiecznego Miasta, za co dziękujemy ks. Łukaszowi Czanieckiemu, Wszystkie te chwile spędzone w Rzymie na zawsze pozostaną w naszej pamięci!!

f