W niedzielę 02.06.2013 roku z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka, t. j. grupa trzech osób wraz z księdzem Marcinem Zawadą w podwoje Seminarium Duchownego w Świdnicy. Po pożegnaniu z ks. Prałatem i ks. Łukaszem i ponadgodzinnej drodze w tamtejszych ogrodach miał miejsce Piknik. Miło przywitali nas klerycy. Czas, który spędziliśmy m.in. przy muzyce grupy „ Jordan” z Bielawy, która na początku wykonała pieśń o Duchu Świętym. Usłyszeliśmy także jedną z piosenek w języku włoskim o miłości Boga. Drugim wykonawcą była grupa świdnickich kleryków pod nazwą „The Clouds”. Wiele było prostych pieśni, opiewających piękno otaczającego nas świata i cudu Stworzenia. Wspólne pielgrzymowanie było naszym hasłem.

 

Świetna zabawa była naszym udziałem – stanowiła ucztę duchową, ale było i coś dla ciała w postaci znakomitego poczęstunku. Doznaliśmy wielkiej łaski bycia razem we wspólnocie, radości Pana Boga, Jego Obecności w Kościele Powszechnym. Cud jaki widziałam to cud rodziny, która oddaje to, co najlepsze Bogu – kwiat młodzieży. Matkę kleryka, którą można ozłocić, cud rodziny… Miłość, którą można spotkać tam, gdzie jest Pan Jezus… ach, usłyszeć z ust kleryka 3. roku Jerzego w języku aramejskim tekst z jednego z Psalmów było czymś niesamowitym. Dużo i długo by wspominać. W trakcie Pikniku miało miejsce przedstawienie wszystkich grup TPS w Świdnicy z dekanatów naszej diecezji, byli również goście z Hiszpanii i Grecji, którym jeden z prowadzących księży przekazał pozdrowienia w ich językach. Impreza zakończyła się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólną pieśnią do Ducha Świętego, które uleciały w trochę zachmurzone niebo, poprzez które wychodziły czasami uśmiechy Pana Boga niczym promienie słońca. Cud wiosny kościoła jaki mamy szczęście przeżywany wraz z umiłowanym Ojcem Świętym Franciszkiem był naszym udziałem. W drodze powrotnej uczestniczyliśmy także wraz Barbarą Woronowicz , Elżbietą Górecką i całym Kościołem w procesji i adoracji Najświętszego Ciała Pana Jezusa w Bazylice Wambierzyckiej w Globalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciałabym także, na łamach naszej parafialnej prasy, złożyć serdeczne podziękowania na ręce ks. Marcina i wspólnemu Zarządowi Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w Świdnicy za tak pięknie spędzoną niedzielę.

tekst: Małgorzata Wiertel

f