Tradycja Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy jest piesza pielgrzymka alumnów III kursu na Górę Igliczną do Matki Bożej Śnieżnej. W tym roku odbywała się w dniach 21-26 sierpnia i była to już VIII pielgrzymka.

W sobotę 24 sierpnia nasza parafia gościła siedmiu alumnów pod przewodnictwem ks. prefekta Mirosława Rakoczego, który o godz. 17.00 odprawił Mszę św. w asyście kleryków. Po Mszy świętej, z z inicjatywy ks. Marcina i ks. Michała, odbyło się spotkanie przy grillu w ogrodzie sióstr boromeuszek, przygotowanie przez członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, które w maju tego roku powstało w naszej parafii i zaczyna rozwijać swoją działalność. Głównym celem TPS-u jest modlitwa w intencji powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania. Piesza pielgrzymka kleryków, prowadząca przez nasze miasto była dobrą okazją do wspólnego przeżywania Eucharystii, a potem spędzania czasu w przyjaźni i radosnej atmosferze. Do grona gości dołączył ks. Dariusz Sakaluk dyr. Domu Księży Emerytów wraz z jednym z księży. Spotkanie zakończyło się o godz. 21.00 w kościele Apelem Jasnogórskim.

Barbara Woronowicz

f