6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Przez wiele lat św. Mikołaj do najbardziej znanych i czczonych w Kościele świętych. Jest patronem marynarzy, rybaków, piekarzy. W całym świecie, także w Polsce, rozpowszechnił się zwyczaj przebierania się za św. Mikołaja i obdarowywania dzieci podarkami 6 grudnia. Do naszej parafii św. Mikołaj przybył z wyprzedzeniem, bo już 2 grudnia, a wraz z nim zespół ludowy "Marzenie z Gminy Kłodzko" Na wstępie ks. Marcin, w pięknym stroju góralski , przywitał św. Mikołaja (ks. Michał), zespół ludowy i wszystkie przybyłe "dzieci" (członkowie grup parafialnych) i wyraził radość z obecności "dziewczynek i chłopczyków"

Następnie kierowniczka zespołu przedstawiła jej historię, sukcesy, które osiągnął i zachęciła do słuchania Radia Wrocław, w którym można usłyszeć ich piosenki. W pierwszej części występu zespół zaprezentował piosenki ludowe. Po występie nastąpiła najważniejsza część spotkania - wręczenie przez Mikołaja prezentów. Ks. Marcin wyczytywał imiona i nazwiska "dzieci", a Mikołaj wręczał paczki. Ale nie od razu, gdyż każde "dziecko" musiało coś zaprezentować - piosenkę, wierszyk, modlitwę, a jedna "dziewczynka" nawet zatańczyła z członkiem zespołu. Mikołaj nie zapomniał o naszych księżach i dla nich także miał prezenty, a ks. Marcin pięknie zaśpiewał góralską piosenkę pt. "sarna" Było wiele radości i wspaniałej zabawy. W drugiej części swojego występu zespołu przedstawił poważniejszy repertuar - znane piosenki patriotyczne, które wspólnie śpiewaliśmy. Po występie była sesja zdjęciowa - wspólne zdjęcia z zespołu, ale wiele "dzieci" prosiło o indywidualne zdjęcia z Mikołajem, bo każdy chciał mieć pamiątkę. Tegoroczną świętowanie przygotowało, wraz z naszymi księżmi, Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy. Dziękujemy księżom, prezesowi Klubu Seniora za udostępnienie sali.

Barbara Woronowicz

f