1 października 2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Jubileusz Stulecia utworzenia naszej Parafii. Na Mszy św. o g. 11.30 pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego wyśpiewamy radosne Te Deum.  Na wszystkich Mszach św. z racji I. Niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu.  
 2. Rozpoczął się październik – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 16.30. W związku z tym nie będą się odbywały stałe, cotygodniowe nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od g. 16.00 do g. 17.00.
 4. W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w kościele.
 5. W piątek o g. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. 
 6. W sobotę odwiedziny chorych od g. 9.00; w czasie nabożeństwach różańcowego o g. 16.30 będziemy modlić się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Dzisiaj na Mszy św. o g. 11.30 nastąpi odsłonięcie i przekazanie do publicznej czci relikwii polskich męczenników: z początków naszych dziejów – św. Wojciecha i męczennika naszych czasów – bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękuję Panu Burmistrzowi Mateuszowi Jellinowi i Radzie naszego miasta za ufundowanie Relikwiarium w formie drzewa życia, w którym umieszczono relikwie św. Siostry Faustyny, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. męczenników z Pariacoto – Ojców Michała i Zbigniewa.  Zgromadzeniom Zakonnym w naszej parafii: Siostrom Józefitkom, Jadwiżankom, Boromeuszkom, Werbistkom i Urszulankom za ufundowanie trzech relikwiarzy. Do tych jubileuszowych darów dołączyła się Rada Parafialna fundując nowe mikrofony bezprzewodowe. Dziękuję przedstawicielom Zakonu Maltańskiego: Damom i Kawalerom Zakonu za ufundowany obraz bł. ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego – męczenników z Pariacoto.  Także my, duszpasterze, pragnęliśmy włączyć się w tę procesję darów jubileuszowych. Dziękuję ks. Mateuszowi za ufundowanie renowacji kielicha i pateny z 1911 roku, czasu budowy naszego kościoła. Pragnąc uczcić św. Antoniego, mając w pobożnej pamięci mojego poprzednika, który służył tej Wspólnocie prawie trzydzieści lat śp. ks. Antoniego Kopacza, ufundowałem wizerunek świętego umieszczony w kruchcie świątyni. Jest wykonany metodą azulejo pochodzącą z rodzinnego kraju Świętego Antoniego – Portugalii. Obraz wykonała Pani Albertina Andrade w Azul Portugese, a ramę w formie kowalstwa artystycznego wykuł Pan Konrad Demski. Jest to pierwszy z elementów większej całości.  Dziękujemy Paniom, które posprzątały naszą świątynie po prowadzonych pracach w kruchcie kościoła. 
 8. Świętując jubileusz parafii zapraszamy do udziału w jeszcze dzisiaj w koncercie o g. 19.30. Przy organach zasiądzie prof. Andrzej Chorosiński; śpiew poprowadzi ks. Paweł Sobierajski a recytację aktor Michał Chorosiński. Wstęp jest wolny. 
 9. W przyszłą niedzielę – podczas Mszy św. o g. 11.30 – dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Komunii Świętej otrzymają różańce, a po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci. 
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 11. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask. 
 12. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Antoninę Brzezińską.