10 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o g. 17.00. Dzieci prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony oraz wypisane na serduszkach – dobre uczynki.
 3. Po zakończeniu Eucharystii pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu: duże w cenie 20 zł, a małe 10 zł. 
 4. Przed balaskami stanęło drzewko dobroci, z aniołkami konkretnej pomocy dla dzieci. Wielkodusznych ofiarodawców prosimy o przynoszenie paczek do przyszłej niedzieli włącznie, koniecznie zapisując numer umieszczony na aniołku. 
 5. Prosimy, aby w zakrystii zgłaszać chorych – nieodwiedzanych w I soboty miesiąca – którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej. Odwiedziny chorych w najbliższy wtorek 12.12.2023 r od godziny 9.00.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek 15.12.2023 o godz. 18.00 w bibliotece parafialnej. 
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.30 modlić się z nami będą harcerze i harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego “Zawisza”, którzy po Eucharystii opowiedzą i pokażą nam jak skauting katolicki pomaga rozwijać i kształtować charakter młodego człowieka oraz dlaczego jest on nadzieją Kościoła na trudne czasy. Szczególnie zapraszamy młodzież od 12 lat wzwyż oraz ich rodziców.
 8. Do naszej świątyni powrócił odrestaurowany kontuar organów. Przez najbliższe tygodnie instrument będzie się układał i będzie potrzebował kilkukrotnego strojenia, aby w Święta mógł wybrzmieć w całej krasie. Bardzo dziękuję Panu organiście Mieczysławowi za użyczenie instrumentu zastępczego na czas remontu. 
 9. Przez trzy dni minionego tygodnia, trwały prace modernizacyjne kościelnego ogrzewania, kocioł został wyposażony w nowy palnik. Mamy nadzieję na sprawniejsze działanie systemu grzewczego.  Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie świątyni. 
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 11. Solenizantom oraz jubilatom życzy wielu Bożych łask.
 12. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Piotr Skowronek i Bożena Szpunar.