11 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i cierpiących zawierzamy Bożej Opatrzności. W czasie Mszy św. o g. 17.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. 
 2. W naszej parafii zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 625 rodzin. Dziękujemy za zaproszenie do Państwa domów, aby wspólnie się modlić i prosić o Boże Błogosławieństwo. Dziękujemy za gościnność, życzliwość, świadectwo wiary i umiłowania Kościoła. Dziękuję za słowa życzliwości i wsparcia dla podejmowanych prac remontowych i restauratorskich.  Kolęda to także okazją by poznać bolączki i zmartwienia naszych parafian.   Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na Świdnicką Kurię Biskupią, Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów, na potrzeby parafii i dla kapłanów.
 3. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Radzie Parafialnej za pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych w kościele. 
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Eucharystię w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o g. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości). Zgodnie z prośbą KEP, w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w toczącej się wojnie na Ukrainie. 
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, które sprawowane będą w naszej świątyni. W piątki Drogi Krzyżowe z obrzędem Komunii Świętej o g. 9.00, 16.00 (dla dzieci) oraz o 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dodatkowo w każdy piątek Wielkiego Postu ok. g. 18.00 zapraszamy do udziału w katechezach poświęconych filarom naszej wiary. 
 6. Zgodnie z zapowiedzią przygotowujemy pielgrzymkę do Włoch od 8 do 18.10.2024. Program i szczegóły zawarte są w programie umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej, zapisy w zakrystii. 
 7. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.
 8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. 
 9. W zakrystii można nabyć jubileuszowy album, księgę pamiątkową, wydaną z okazji 100-lecia parafii w cenie 100 zł.
 10. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask. 
 11. Bóg odwołał do wieczności Halinę Wroniszewską.