24 września 2023 r.

  1. Niedziela jest ostatnim dniem Misji Świętych. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas przeżyty w Bożej obecności, dziękujemy również naszym Ojcom – Misjonarzom Świętej Rodziny, za dzielenie się słowem Bożym, modlitwą i wypraszanymi łaskami.
  2. Misje Święte są dla nas duchowym przygotowaniem do Jubileuszu Stulecia naszej Parafii. Już w przyszłą niedzielę 1.X.2023 na Mszy św. o g. 11.30 wyśpiewamy Panu Bogu radosne Te Deum, za wszystko dobro, które spłynęło na Lud Boży w tej Wspólnocie przez minione sto lat.  Przewodniczył będzie Biskup świdnicki, w celebracji z kapłanami, którzy służyli w tej Parafii lub z niej pochodzą. Ksiądz Biskup uroczyście odsłoni i przekaże do stałego publicznego kultu w naszej świątyni relikwie polskich męczenników: św. Wojciecha i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bardzo prosimy, aby przybyć na tę jubileuszową Mszę św. po której, wraz z zaproszonymi P.T. Gośćmi staniemy przed świątynią do pamiątkowego zdjęcia wykonywanego z drona. To zdjęcie zostanie umieszczone w przygotowywanym albumie, który wydany zostanie niebawem. 
  3. Nasz Jubileusz uświetnią Koncerty: w najbliższą sobotę o g. 19.00 Chóru katedralnego z Indii i w przyszłą niedzielę o g. 19.30, przy organach zasiądzie prof. Andrzej Chorosiński, zaśpiewa ks. Paweł Sobierajski a recytacje poprowadzi aktor Michał Chorosiński. 
  4. Od poniedziałku po Mszy św. porannej rozpoczną się prace w kruchcie naszej świątyni, z tej racji, do piątku włącznie, korzystać będziemy z bocznego wejścia kościoła. 
  5. Serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Mateuszowi Jellinowi i Radzie Miasta za nowe gabloty przed naszym kościołem, jak również za wszelką okazywaną pomoc w przygotowaniu Jubileuszu. 
  6. Porządek nabożeństw w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego; w sobotę różaniec Apostolstwa Dobrej Śmierci – g. 16.30.
  7. Spotkanie scholii dziecięcej w piątek o g. 16.00 w salce parafialnej.
  8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.
  10. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Rutt Musziol i Macieja Stanika.