26 maja 2024 r.

  1. Do środy włącznie nabożeństwa majowe w kościele o g. 16.30. Dzisiaj ostatnie na Wzgórzu Marii o g. 18.30, jeżeli deszcz lub burza nie przeszkodzi.
  2. We wtorek dzieci, który przystąpiły do I Komunii Świętej będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. 
  3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. będzie następujący: g. 7.00, 8.30, 10.00, po zakończonej procesji oraz o 17.00. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami Kamienną, Kryniczną i Kamienną. O przygotowanie ołtarzy prosimy: I – przy posesji Państwa Popielów: Towarzystwo Przyjaciół Seminarium; II – obok Sióstr Jadwiżanek: Grupę Miłosierdzia i Rodzinę Radia Maryja; III – obok plebani – Siostry Urszulanki i dzieci pierwszokomunijne; IV – przy krzyżu misyjnym – Siostry Józefitki. Prosimy o czynne zaangażowanie się w procesję poprzez niesienie feretronów i baldachimu. Dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego o g. 16.30, Litania do Matki Bożej zostanie odśpiewana podczas procesji. O g. 17.00 będziemy modlić się za kierowców, a po zakończonej Eucharystii będzie błogosławieństwo pojazdów.
  4. W ramach Oktawy Bożego Ciała, od piątku 31 maja aż do czwartku 6 czerwca, po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której będziemy modlić się Litanią, w piątek do Matki Bożej, a od soboty do Serca Pana Jezusa, stąd nie będzie w tym czasie nabożeństw o g. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa. Nie będzie nabożeństwa o g. 16.30 w tym dniu.
  6. Odwiedziny chorych zostały przeniesiony na wtorek 4 czerwca. 
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodniej Polski od 8 do 12 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w kościele w poniedziałek 3 czerwca po wieczornej Mszy św. 
  8. W zakrystii można nabyć album, wydany z okazji 100 – lecia parafii w cenie 100 zł. 
  9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. 
  10. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.