28 kwietnia 2024

  1. W środę rozpoczynam maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane codziennie o g. 16.30, a dodatkowo w niedziele o g. 18.30 na Wzgórzu Marii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od g. 16.00 do g. 17.00.
  3. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. O g. 10.00 będziemy polecać losy naszej Ojczyzny. Po wieczornej Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych, a o g. 18.30 dodatkowe nabożeństwo majowe na Wzgórzu Marii. 
  4. W sobotę od g. 9.00 odwiedziny chorych. 
  5. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na zakończenie Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy Litanią do Matki Bożej. Z tej racji nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego o g. 16.30. 
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na Ołtarz.
  7. Pragniemy w dniach od 8 do 12 lipca zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodniej Polski. Zapisy w zakrystii. 
  8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia, parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. 
  10. Bóg odwołał do wieczności Stefanię Duszę.