3 września 2023 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  2. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o g. 8.00. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy wielu Bożych łask w nowym roku szkolnym. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów oraz wszystkich chętnych, w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g. 11.30.
  3. Porządek nabożeństw w tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek w intencji powołań; w piątek do Miłosierdzia Bożego – g. 16.30.
  4. Spotkania z grupami parafialnymi po wieczornych Eucharystiach: w czwartek Towarzystwa Przyjaciół Seminarium a w piątek Grupy Miłosierdzia – w kościele. Natomiast w sobotę o g. 14.00 w klasztorze Sióstr Józefitek rozpocznę się spotkanie Grupy Józefowej, w trakcie którego o g. 15.00 będzie Eucharystia. 
  5. Witamy w naszej Wspólnocie parafialnej diakona Janusza Małysiaka, który rozpoczął praktykę duszpasterską. 
  6. Postanowieniem z dnia 29 sierpnia b.r. Biskup Świdnicki zatwierdził Statut i skład Rady Parafialnej naszej Parafii.  Członkami Rady poza kapłanami pracującymi w naszej Wspólnocie są: Przewodniczący Jacek Tyniec, Wiceprzewodniczący Mariusz Kopeć, Sekretarz Janina Cicha, Skarbnik Magdalena Ptaszek; członkowie: Mieczysław Chłoń, Irena Indrzejczyk, Dominika Tust-Kopeć, Grażyna Suszko. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie i podjęli się zadania służby Wspólnocie i pomocy Duszpasterzom. Mam nadzieję, że to dopiero początek i rozpoznając zaangażowanie Parafian, Rada będzie się rozrastać.
  7. Przygotowujemy się do Misji Parafialnych, ministranci wręczą po Mszy św. programy przy drzwiach świątyni, prosimy, aby w miarę możliwości przekazać zaproszenie także nieobecnym.  
  8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.
  10. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Józefę Radtke oraz Zofię Motykę.