31 grudnia 2023 r.

 1. W dzisiejsze Święto Rodziny z Nazaretu przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. W sposób szczególny modlimy się za rodziny naszej Parafii.  Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin. Zapraszamy szczególnie do udziału w Eucharystii dziękczynnej za kończący się rok o g. 17.00 i w nabożeństwie dziękczynno – błagalnym.
 2. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku. Jest to święto nakazana, a więc w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. 
 3. W tym tygodniu 3.01.2024 rozpoczniemy wizytę duszpasterską, jej porządek podamy w Nowy Rok, także na stronie internetowej parafii.
 4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli Kolędników Misyjnych, złożone ofiary zostaną przekazane na misje. 
 5. W środę o g. 18.30 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w bibliotece parafialnej. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego. 
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o g. 16.30; w piątek zmiana tajemnic o g. 16.00 i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w sobotę o g. 16.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź w piątek od g. 16.00.  Odwiedziny chorych odbędą się 9 stycznia, we wtorek.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, po których będzie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. To również jest święto nakazane.
 8. Przyszła niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – kończy liturgiczny obchód Świąt Narodzenia Pana.
 9. Od Nowego Roku środowe Msze wieczorne będą sprawowane jako Msze zbiorowe. Naszej parafii jako Diecezjalnemu Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przysługuje ten przywilej. Będzie to także odpowiedź na potrzebę pilnych intencji mszalnych. Intencje mszalne na Msze zbiorowe należy składać w zakrystii w odróżnieniu od intencji nowenny, które jak dotychczas wrzucamy do skarbony pod obrazem. 
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia jest pismo seminarium wrocławskiego „Vox nostra”, za które składamy dobrowolną ofiarę. 
 11. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna w styczniu otwarta będzie w środy od g. 18.00 do g. 18.30 oraz w soboty od g. 10.00 do g. 11.00. W najbliższą sobotę kancelaria będzie nieczynna. Również biblioteka parafialna w okresie kolędowym będzie nieczynna. 
 12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.
 13. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Jana Bielawskiego, Helenę Jurek i Zofię Zawadzką.