31 marca 2024

 1. Obfitości Bożego Błogosławieństwa i Wielkanocnej radości życzę wszystkim naszym Parafianom i Gościom. Niech światło Zmartwychwstałego rozprasza strapienia i smutki, niech z serca płynie radosne Alleluja. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świętego i Wielkiego Triduum Paschalnego. Dziękuję za prace w naszym kościele, Radzie Parafialnej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. Serdeczne podziękowania składamy LSO, scholii i Panom organistom. Dziękuję Wszystkim, którzy wspierają funkcjonowanie naszej świątyni i parafii składanymi ofiarami, w różnorakiej formie.
 2. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Eucharystie będą sprawowane o g. 6.00 – Rezurekcja, następnie o 10.00, 11.30 i 17.00. 
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Eucharystii jak w niedzielę: g. 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 4. Dziś i jutro nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, natomiast od wtorku aż do soboty włącznie po wieczornej Eucharystii.
 5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i w piątek od g. 16.00 do g. 17.00.
 6. W środę o g. 18.30 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w bibliotece parafialnej. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte. 
 7. W czwartek nabożeństwo powołaniowe o g. 16.30, po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w bibliotece parafialnej.  Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania także w czwartek, o godz. 18.30.
 8. W piątek o g. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych. W ten piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post. 
 9. W sobotę od g. 9.00 odwiedziny chorych, o g. 16.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o g. 11.30 spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. O g. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 
 11. Od przyszłej niedzieli – 7 kwietnia, powraca Eucharystia o g. 7.00.
 12. Od 8 do 12 lipca pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodniej Polski. Zapisy w zakrystii. 
 13. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W zakrystii można nabyć jubileuszowy album wydany z okazji 100 – lecia parafii w cenie 100 zł.
 14. Jak zapewne zauważyliśmy w prezbiterium stanął nowy ołtarz. Powstał z ocalałych fragmentów pierwotnego wyposażenia naszej świątyni. Poddany gruntownej renowacji został zharmonizowany w całość. W mensie umieszczono portatyl, zawierający relikwie męczenników, pochodzący z pierwszego ołtarza świątyni. Na fundację ołtarza przeznaczyliśmy cały dochód z naszych albumów, wydanych na stulecie Parafii, dlatego dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za pomoc w ich wydaniu. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do grona fundatorów Stołu Ofiary, proszę złożyć swój dar w kopercie dołączając swoje imię i nazwisko. Chcemy listę darczyńców dołączyć do portatylu, aby została dla następnych pokoleń.
 15. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Stanisławę Berkowską i Kazimierza Bumaja.