6 sierpnia 2023 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na zakończenie Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego – g. 16.30.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ostatnie spotkanie w ramach duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.
  4. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia, po wieczornej Eucharystii zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim.  
  5. Nasza wspólnota parafialna przygotowuję się do Misji Świętych, które odbędą się w dniach od 16 do 24 września, a poprowadzą je Misjonarze Świętej Rodziny. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do Jubileuszu Stulecia Parafii obchodzonego 1 października bieżącego roku. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Misji i Ojców Misjonarzy, aby zaowocowały pogłębieniem i ożywieniem naszego życia religijnego i osobistej relacji z Żywym Bogiem. 
  6. W miniony piątek, w siedzibie parafii, odbyło się spotkanie założycielskie Rady Parafialnej. Po przedstawieniu i przyjęciu Statutu i członków Rady przez biskupa diecezji, zostanie ogłoszony publicznie skład Rady. 
  7. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Dzisiaj (6 sierpnia) o g. 16.00 w Teatrze Zdrojowym koncert z okazji 10 lecia Koncertów Chopinowskich w Polanicy – Zdroju, a w czwartek w naszym kościele o g. 19.30 kolejny koncert organowy. Wstęp na te wydarzenia jest wolny.
  8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia, wszystkim wypoczywającym w Polanicy – Zdroju życzymy wielu łask.