II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj przeżywamy dzień Solidarności, Modlitwy i Postu z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom “Ad Gentes”.
  2. Zachęcamy do udziało w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki odprawiamy Drogi Krzyżowe, po których jest udzielana Komunia Święta: dla dorosłych o g. 9.00 i 17.30 oraz dla dzieci o g. 16.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00
  3. Za udział w tych nabożeństwach, jak również za odmówienie w piątek Wielkiego Postu przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezus, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tekst tej modlitwy jest wyłożony w kruchcie kościoła.
  4. Dodatkowo w piątek po Drodze Krzyżowej o g. 17.30 katechezy dla dorosłych, dotyczące prawd naszej wiary. Serdecznie zapraszamy.
  5. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – g. 16.30.
  6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środę od g. 18.00 do g. 18.30 orz w sobotę od g. 15.00 do g. 16.00.
  8. W minionym czasie prowadzone były prace modernizacyjne przy systemie monitoringu naszej świątyni oraz zabudowie przestrzeni za ołtarzem. Zakończył się remont biblioteki, trwają teraz prace porządkowe i katalogowanie księgozbioru. Pragniemy podziękować Pani Katarzynie Greszcie z nową stronę internetową naszej parafii.
  9. Wszystkim jubilatom oraz solenizantom, wypraszamy obfite owoce świętego czasu Wielkiego Postu.
  10. W ostanim czasie Bóg odwołał do wieczności Teresę Ochnio. Wieczny odpoczynek…