IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza) – 30.04.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która w Kościele rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Z tej racji gościmy w naszej wspólnocie Misjonarzy Świętej Rodziny, wraz z klerykami, którzy chcą podzielić się z świadectwem wiary. Po Mszy św. można wspomóc P.T. Misjonarzy ofiarą składaną do puszek. 
 2. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane codziennie o g. 16.30, natomiast na Wzgórzu Marii w niedzielę i w uroczystości o g. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 3. W środę 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny o g. 10.00.
 4. Dodatkowe nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i w czwartek w intencji powołań – g. 16.15. Nowenna środowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w ramach nabożeństwa majowego. 
 5. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od g. 16.00 do g. 17.00.
 6. W piątek o g. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych a następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 7. W sobotę odwiedziny chorych od g. 9.00, a g. 16.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. 
 8. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, także ich rodziców i świadków odbędzie się w sobotę od g. 16.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży 10 maja o g. 18.00 w Szczytnej. 
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od g. 15.00 do g. 16.00.
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. 
 11. Nasza świątynia wzbogaciła się o ikonę św. Wojciecha, którą ufundowałem jako wyraz wdzięczności dla świętego Patrona. Jej blask jednak uwidocznił w jak złym stanie jest ikona Matki Bożej Tronującej, do której nawiązuje ikona świętego. W najbliższym czasie ikona Matki Bożej będzie poddana renowacji. Zakończono prace ciesielskie przy remoncie drewnianej loggi na plebanii. 
 12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask. 
 13. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Małgorzatę Terek. Wieczny odpoczynek…