4 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy litanią do Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie będzie dziś nabożeństwa o g. 16.30. 
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o g. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dodatkowe nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II o g. 16.15 oraz w piątek do Miłosierdzia Bożego o g. 16.30.
 4. W środę przypada wspomnienie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, których relikwie znajdują się w naszej świątyni. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami Błogosławionych. 
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: Kamienną, Kryniczną i Kamienną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o udekorowania swoich domów na trasie procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, mężczyzn do niesienia baldachimu oraz chorągwi, panie do niesienia relikwii oraz figury Matki Bożej Fatimskiej. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: 7.00; 8.30; 10.00 i po zakończonej procesji oraz o g. 17.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o g. 16.30, ponieważ litanią odśpiewamy w czasie procesji. Na Mszy św. o g. 17.00 będziemy się modlić za kierowców, po niej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
 6. Od piątku zapraszamy do włączenia się w oktawę Bożego Ciała, poprzez udział w procesji wokół kościoła. Procesja będzie się odbywać po Mszy św. wieczornej, a w jej trakcie modlić się będziemy litanią do Serca Pana Jezusa. Z tej racji przez całą oktawę nie będzie nabożeństw czerwcowych o g. 16.30.
 7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę od g. 18.00 do g. 18.30 oraz w sobotę od g. 15.00 do g. 16.00. W sobotę w g. 16.00 – 16.45 czynna będzie biblioteka parafialna. 
 8. W minionym tygodniu zespół konserwatorów dokonywał tzw. odkrywek przy ołtarzu głównym, by dotrzeć do oryginalnej malatury. Prowadzone są prace przy ołtarzu bocznym, a w renowacji jest ikona Matki Bożej i custodium na Najświętszy Sakrament. Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone prace.
 9. Nasza parafia przygotowuje album z okazji setnej rocznicy powstania. Jeżeli ktoś posiada archiwalne zdjęcia z różnych uroczystości kościelnych, proszony jest o ich udostępnienie. Dostarczając podpisane zdjęcia do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom. 
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 11. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.
 12. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności Krzysztofa Czarneckiego, Andrzeja Ziobronia i Anetę Grygiel. Wieczny odpoczynek… 

s