Ogłoszenia duszpasterskie 29 stycznia 2023

IV Niedziela w ciągu roku

  1. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek w intencji powołań – g. 16.30
  2. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą sprawowane o g. 07.00, 10.00, 17.00, w czasie których będzie błogosławieństwo gromnic.
  3. Również w Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o zgromadzeniach zakonnych, zwłaszcza posługujących w naszej parafii, wypraszając im błogosławieństwo i dar powołań. Taca w tym dniu – zgodnie z apelem Biskupa Świdnickiego – przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe posługujące w naszej diecezji: Siostry Klaryski z Ząbkowic Śląskich i Kłodzka.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od g. 16.00 do g. 17.00. 
  5. W piątek o g. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W tym dniu – z racji wspomnienia św. Błażeja – błogosławieństwo gardeł po Mszach św.
  6. W sobotę odwiedziny chorych od g. 09.00. O g. 16.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od g. 18.00 do g. 18.30. 
  8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.